Wycieczka po północnych Włoszech

Włochy to kraj słońca, śpiewu, wina i radości. Mieszkańcy są bardzo mili, optymistyczni, wiecznie uśmiechnięci. Dlatego też jest to idealne miejsce na wakacyjny wyjazd. Szczególnie północne Włochy znakomincie nadają się na wycieczkę objazdową.. Dokąd się udać będąc w północnych Włoszech?

Przede wszystkim oczywiście do Mediolanu. To miasto mody każdego na pewno zainteresuje. Warto tu przede wszystkim zobaczyć katedrę Duomo, kanał Navigli, kościoły (w tym słynny Santa Maria Delle Grazie), galerię Vittorio Emmanuelle oraz zamek Sforzów

Następny przystanek warto zrobić nad jeziorem Garda. Na specjalną uwagę zasługuje tutaj wysunięta w głąb jeziora miejscowość Sirmione. Nad tym jeziorem możemy spokojnie odpocząć i zrelaksować się. Warto także zrobić wycieczkę łódką czy statkiem.

Następnie można pojechać do Werony. Tu warto przejść sie nad rzeką Adygą, wspiąć się na wzgórze po przeciwnej stronie centrum, wejść na Arenę- jedyną po Koloseum taką budowlę we Włoszech, obejrzeć katedrę oraz słynny balkon Julli.

Następnym przystankiem może być Padwa- słynąca ze starego uniwersytetu. A po niej? Oczywiście wspaniała Wenecja. To jest miasto, którego nie zapomnimy do końca życia. Sieć kanałów, pochyłe domy, motorówki, gondole- to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat. Warto pamiętać, że wstęp do większości kościołów jest płatny. Bazylika św. Marka jest natomiast darmowa.

Comments are closed.