Wycieczka do Mediolanu

Włochy to kraj, który coraz częściej wybieramy na wakacyjne- i nie tylko- podróże. Dlaczego? Przede wszystkim skosztujemy tam wspaniałego włoskiego jedzenia, słońca. Ponadto mieszkańcy Włoch są mili i pozytywnie nastawieni do turystów.

Nasze poznawanie tego słonecznego kraju warto zacząć od Mediolanu- szczególnie, że loty do tego miejsca są najtańsze. W Mediolanie warto spędzić chociaż trzy dni. Jeden dzień warto przeznaczyć na Duomo, galerię Vittorio Emmanuelle oraz spacer okolicznymi, malutkimi uliczkami. Na koniec dnia można dojść do kanału Navigli i zjeść tam pyszną kolację. Drugiego dnia możemy zwiedzić kościoły m. in. Santa Maria Delle Grazie czy kościół św. Ambrożego. Trzeciego dnia warto zwiedzić słynny zamek Sforzów będący wizytówką Mediolanu oraz wybrać się na spacer do parku położonego za nim.

Warto także podkreślić, że trzy dni to minimum. Oczywiście główne atrakcje Mediolanu zobaczymy nawet w jeden dzień, jednak żeby poczuć atmosferę tego miasta potrzeba trochę wiecej czasu.

Jeśli dysponujemy większą ilością czasu warto oczywiście wybrać się na zakupy w Mediolanie. Kupimy tu nie tylko rzeczy drogich marek- możemy znaleźć również drobne sklepiki z ubraniami w stylu vintage. Lecąc do Mediolnu warto także zabrać swoje ciekwsze ubrania- tu bowiem ulica przypomina wybieg mody!

Comments are closed.