Transport z lotniska

Dzisiaj, dzięki taniom liniom lotniczym, podróżujemy coraz dalej i coraz częściej. A ztem coraz częściej znajdujemy się również na lotniskach i zastanwiamy się- jak dojechać do centrum miasta?

To wszystko zależy od lotniska, a szczególnie od jego odległości od miasta. Jeśli bowiem lotnisko jest na obrzeżach miasta to najprościej i najtaniej będzie się dostać do centrum za pomocą komunikacji miejskiej. Jeżeli jednak posidamy duży bagaż warto rozważyć wzięcie taksówki.

Problem pojawia się, jeśli lotnisko położone jest z dala od centrum miasta. A na takich właśnie często lądujemy, ponieważ lądują tam najczęściej samoloty tanich linii lotniczych. Najczęściej zatem istnieje firma, której bus lub autokar dowiezie nas do miasta. Zazwyczaj jest to najtańsza opcja. Pamiętać należy, że kupując bilet wcześniej przez internet zazwyczaj możemy nieco oszczędzić.

Inną opcją jest pociąg- jednak nie zawsze jest on dostępny i raczej jest droższy. Czasami także istnieje metro, nawet na dalsze lotnisko- warto to sprawdzić. Oczywiście tu także możemy wziąć taksówkę, jednakże nie będzie to tanią opcją.

Na koniec warto podkreślić, że warto spojrzeć na ceny transportu z lotniska przed kupnem biletu na samolot. Bowiem często chcemy zrobić sobie wycieczkę weekendową i na miejscu okazuje się, że choć bilet lotniczy był relatywnie tani, to niestety bilet na transport z lotniska jest bardzo drogi.

Comments are closed.