Tajemnicza Werona

Tajemnicza Werona, kojarząca się z najsłynniejszą parą kochanków na świecie staje się coraz częstszym kierunkiem podróży. Co możemy tam zobaczyć?

Na początek warto iść na Piazza Bra i pozachwycać się wspaniałym widokiem Areny. Jest to drugi budynek tego typu we Włoszech. Pierwszym oczywiście jest Koloseum. Następnie warto zagubić się w labiryncie krętych uliczek i po prostu podziwiać piękne, romantyczne kamieniczki. Błądząc odnajdziemy w pewnym momencie słynny balkon Julii wraz z jej pomnikiem. Oczywiście należy także odwiedzić katedrę.

Będąc w Weronie nie sposób nie przespacerować się pięknymi mostami oraz brzegiem rzeki Adygi. Warto także wspomnieć, że po drugiej stronie rzeki, naprzeciw Starego Miasta znajduje się wzgórze, z którego roztacza się wspaniały widok na całe miasto.

Warto także na jeden dzień wybrać się do jednej z wiosek położonych na wzgórzach nad Weroną np. Trezzolano. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na miasto, a w pogodnie dni widać nawet majestatyczne Alpy.

Będąc we Włoszech koniecznie należy spróbować specjalności włoskiej kuchni, lecz nie tylko pizzy i past, lecz również calzone, focacchi i wielu innych potraw! Warto także pomyszkować po bazarach z owocami.

Comments are closed.