Polska- piękny kraj

Wydaje nam się czasem, że wszędzie jest pięknie, tylko w Polsce nie. Dlatego w weekend czy podczas urlopu chcemy jechać gdzieś zagranicę. Zadajmy sobie jednak pytanie- czy znamy Polskę? Co widzieliśmy? Okazuje się często, że niewiele. A co warto zobaczyć?

Przede wszystkim Warszawę. Okazuje się bowiem, że niektórzy byli w Paryżu czy w Londynie a nie byli w Warszawie. W stolicy godna obejrzenia jest starówka, zamek, Plac Defilad, Pałac Kultury i Nauki. Warto także przejść się nadwiślańskim bulwarem. Co więcej- Warszawa obfituje w świetne muzea, jak chociażby Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i wiele innych.

Kolejnym miastem na weekend jest Gdańsk ze swoją niepowtarzalną starówką. Dalej warto zobaczyć oczywiście Kraków- jego starówkę, zamek. To nie są jednakże jedyne miejsca o pięknej starówce. Aby poczuć się jak w innej epoce warto jeszcze jechać do Torunia czy Zamościa.

Okazuje się także, że wiele osób nigdy nie było na Śląsku. Tymczasem możemy dzisiaj zwiedzić tam prawdziwe kopalnie- to niesamowite przeżycie.

Warto także poznać polską przyrodę. Tatry, Mazury, Bieszczady- to miejsca, które często zagraniczni turyści znają lepiej niż Polacy. Warto także zwiedzić wszystkie niesamowite Parki Narodowe.

Comments are closed.