Atrakcje Pienin

Pieniny to małe pasmo górskie leżące w obrębie Karpat, na południu Polski, przy granicy ze Słowacją. Co tak małe góry mają do zaoferowania?

Przede wszystkim warto podkreślić, że Pieniny charakteryzuje świetnie rozwinięta baza noclegowa. W dwóch większych miejscowościach- Szczawnicy i Krościenku nad Dunajcem bez żadnego problemu znajdziemy zarówno nocleg w pensjonacie, jak i w kwaterze prywatnej czy też na polu namiotowym. Co więcej- wiele możliwości noclegów znajdziemy w okolicznych miejscowościach. Możemy z ich spokojnie skorzystać, bowiem w Pieninach znajduje się dobrze skomunikowana sieć busów.

A jakie atrakcje czekają na nas w Pieninach? Przede wszystkim dość spora różnorodność szlaków- każdy może je dowolnie łączyć i zmieniać w zależności od własnych sił i chęci. Najbardziej znanym szczytem Pienin są oczywiście Trzy Korony, niemniej wspaniały widok roztacza się również z Sokolicy i Wysokiej.

Następnie należy wspomnieć o niepowtarzalnym spływie Dunajcem. Rzekę też można pokonać kajakiem lub pontonem- podczas ekstremalnego raftingu. Dla miłośników adrenaliny ciekawą opcją będzie na pewno nauka paralotniarstwa. Co więcej- w Pieninach działa wiele stadnin, w których możemy nauczyć się jazdy konnej.

A na koniec warto nadmienić, że Szczawnica to przecież znana miejscowość uzdrowiskowa. Klimat Pienin jest specyficzny- doskonale wpływa na zdrowie.

Comments are closed.